Novinky / zajímavosti / rady

Připraveni na podzimní vlhkost

CO DOKÁŽE ZMĚNA TEPLOTY

Teplé dny i noci již máme za sebou. Počasí se pomalu překlápí. Toto období bývá typické teplými dny a chladnými nocemi. Změny teplot mohou být zrádné. Souběžně se tak mění i relativní vlhkost prostředí.

Jste zvyklí nepřetržitě větrat? Nyní pozor.

ROZDÍLNÉ JAKO DEN A NOC

Typické pro současné podzimní období jsou denní teploty šplhající během dne strmě nahoru. Vzduch se otepluje a současně ztrácí na své relativní vlhkosti. Když se den nachyluje k večeru, dochází postupně k opačnému jevu. Teplota vzduchu klesá a relativní vlhkost vzduchu roste. Navíc, během noci a rána může zapršet. Vlhkost pak strmě stoupá ještě výš.

Stačí otevřít okno v nesprávnou dobu a všechna vaše snaha o křehkou vlhkostní rovnováhu interiéru je pryč.

VLHKOSTNÍ ROVNOVÁHA BEZ STAROSTÍ

Při čtení článku může hned každého napadnout: „Chci-li sušit, otevřu okno ve dne. Chci-li zvlhčovat, otevírám večer.“ To nedělejte, pokud nechcete citlivý interiér zatížit šokovými změnami nejen vlhkosti a teploty. Zvláště, když musíte brát ohled na materiály, cenné předměty, papír…, potřebujete sofistikovanější řešení. Pomocí techniky se také vyhnete starostem s neustálou kontrolou a péčí související se změnami teploty a vlhkosti.

V prostředí, citlivém na oboustranné výkyvy se ukazuje jako ideální řešení, umístění součinné odvlhčovací a zvlhčovací jednotky. Obě jsou napojeny na stejný systém kontroly a spínají se dle aktuální potřeby – zvlhčují nebo odvlhčují. Tento systém aktivní úpravy vlhkosti zajišťuje udržení konstantních podmínek. Ty jsou také tím nejlepším prostředím pro samotné prostory – konstrukce a zejména uložené cenné předměty a vybavení, často historického charakteru.

Značka Brune se zabývá vývojem a výrobou právě tohoto systému péče o prostory a uložené cenné předměty. Výsledkem je snadná a současně velmi účinná kontrola a úprava vlhkosti prostředí a následně přítomných materiálů…. A to je také důvodem spokojenosti současných uživatelů systému, kterých neustále přibývá. Více si můžete o uvedeném technickém řešení přečíst v článku: “Centrální řízení vlhkosti Brune bez vlhkostních výkyvů!“

Výběr vhodného zařízení není někdy snadný, a tak je lepší se obrátit na specializovaného prodejce.

Řešíte vlhkost? Napište nám nebo zavolejte (T/286884022).