Novinky / zajímavosti / rady

Regulace vlhkosti – boj nebo zábava

Ať jde o jakýkoli typ či užití prostoru, kde potřebujete řešit vlhkost. Při výběru toho správného odvlhčovacího či zvlhčovacího zařízení se v jeden okamžik ocitnete v situaci, kdy začnete přemýšlet o zajištění konstantní hladiny vámi požadované vlhkosti či sucha.

VÝZVA, KTERÁ SE NEODMÍTÁ

Nepřetržité odvlhčování či zvlhčování bez regulace není tím pravým pro žádný prostor či materiál. Příliš časté změny mikroklima nebo extrémní podmínky, to vše představuje pro mnohé materiály obrovskou zátěž a často vede k jejich rychlé destrukci. Protože chceme škodám spíše předejít, je potřeba si zjistit a následně stanovit optimální, a tedy i požadované klimatické parametry řešeného prostoru. To, jakým způsobem dojdeme k požadovaným hodnotám a požadavky jednotlivých prostorů necháme na jiný článek.

Zajištění optimálních hodnot v celém prostoru současně může mít zcela triviální řešení, ale také se může stát opravdovou výzvou. Odvíjíme se především od členitosti prostoru a dalšího vybavení s vlivem na vnitřní klima.

Většina odvlhčovačů a zvlhčovačů má sice vestavěný hygrostat. Ten však využijete opravdu jen ve zcela jednoduchém prostoru bez většího vybavení a zákoutí. Velikost prostoru je také limitem. V ostatních případech je vestavěný hygrostat zcela nedostačující. Navíc, přístroje často nezajišťují přesné spínání vzhledem k absenci kalibrace vestavěného hygrostatu. Právě zde se ke slovu dostává externí řešení hygrostatu.

ŘEŠENÍ MŮŽE BÝT ZÁBAVA

Je jím digitální regulátor vlhkosti s externím čidlem „Perfektum Humidity Control“. Zařízení řeší hned několik úkolů vyplývajících z potřeby zajištění optimálního provozu připojených zařízení. Jednak umožňuje připojení i více než jednoho zvlhčovače nebo odvlhčovače. Zvlhčovač / odvlhčovač místo do elektrické zásuvky připojíte přímo k digitálnímu regulátoru. Řízení chodu zvlhčovače/-ů nebo odvlhčovače/-ů podle jiného, třeba vzdáleného místa je díky „Perfektum Humidity Control“ realizovatelné během krátké chvíle. Zařízení tak umožňuje spínání všech přístrojů současně. Navíc samotné zařízení disponuje externím čidlem s dosahem dalších 1,5m. To umožňuje měření vlhkosti i v tom nejzapadlejším místě.

Digitální regulátor vlhkosti „Perfektum Humidity Control“ splňuje tři základní požadavky, díky nimž je i profesionální regulace vlhkosti „hra“ a ne „boj“. – A to bylo také naším cílem.

  • Čitelný a přehledný displej
  • Snadné nastavení
  • Odolný kryt díky IP44

Stačí zajistit elektrickou zástrčku a hra může začít.

Zakoupit digitální regulátor vlhkosti „Perfektum Humidity Control“ můžete v našem e-shopu. Nyní, navíc za zaváděcí cenu.

Nenašli jste v tomto článku ani v e-shopu všechny odpovědi? Napište nám váš dotaz do formuláře. Odpovíme vám, jak nejdříve to bude možné.