Novinky / zajímavosti / rady

Zvlhčovač vzduchu

Potýkáte se s nízkou vlhkostí vzduchu? Trápí Vás díky tomu zdravotní potíže, škody na starožitnostech nebo technice, špatně se Vám dýchá, trpí suchem Vaši domácí mazlíčci? Pak je nejvyšší čas na zvlhčovač vzduchu.

 

PROČ SE ROZHODNOUT PRO ZVLHČOVAČ VZDUCHU

I při vysokém stupni sucha vytvoří z Vašeho prostoru příjemnou oázu, kde budete rádi přebývat Vy, Vaši mazlíčci i květiny. Předměty a cenné vybavení, z nichž vzduch vytahuje vlhkost budou bezpečně chráněny. Optimální vlhkost zlepšuje nejen dýchání a celkově zdravotní stav. To má za následek i celkovou psychickou pohodu. Dokonce i astmatici hovoří o příznivém vlivu vlhčího vzduchu.

 

JAKÝ BY MĚL BÝT

Zvlhčovač vzduchu by měl co nejlépe odrážet Vaše potřeby a požadavky. Čím náročnější požadavky, tím sofistikovanější zařízení. Vybavenější zvlhčovač navíc zvyšuje komfort obsluhy při provozu.

Obecně se preferuje spíše lehce předimenzovaný zvlhčovač, který umožňuje variabilnější použití. Při neočekávaném zvýšení Vašich nároků tak nemusíte ihned běžet do obchodu pro výkonnější zařízení. Každý prostor a účel mají svou optimální vlhkost – více článek “Optimální vlhkost”. Řiďte se tím. Berte také v úvahu stávající či uvažované vybavení prostoru a jeho požadavky na vlhkost. Nedílnou a velmi podstatnou součástí kalkulace je také uvažované větrání prostoru či jeho automatizace.

Buďte zpočátku náročnější. Zvláště u zvlhčovačů Brune je důležité všechny požadavky stanovit už na začátku. Zařízení jsou montována na zakázku kompletně s vestavěným vybraným katalogovým příslušenstvím. Později lze některé přechodně nepoužívané funkce dočasně vyřadit. Nikdy je však nelze dodatečně namontovat.

 

CO VŠE ZVLHČOVAČ VZDUCHU DOKÁŽE

Vše záleží na Vaší náročnosti. Můžete mít zvlhčovač vzduchu, který jednoduše zvlhčuje a konec. Nebo si můžete pořídit zařízení vyšší třídy, které značně minimalizuje nutnou péči o zařízení či jakoukoli asistenci při provozu.

A co zvlhčovač dokáže? Samostatné doplňování vody je jen začátek. Zvlhčovač dokáže kontrolovat a chránit před nechtěným přelitím. Může se také zamknout před neautorizovaným přenastavením parametrů a funkcí. Zvlhčovač lze ovládat i dálkově. Navíc s pomocí přidaného zařízení můžete měřit a zaznamenávat hodnoty v prostoru a mít tak ještě více pod kontrolou provoz zařízení. Vestavěná UVC desinfekční lampa významně snižuje úroveň škodlivých bakterií, virů, spor plísní a dalších mikroorganismů a zajišťuje tak zdravější vnitřní klima. Zvlhčování za studena je všeobecně uznávané jako nejlepší, také díky maximální šetrnosti i při zvlhčování prostor s cenným vybavením.

 

JAK SE STÁT SPOKOJENÝM UŽIVATELEM

Ke spokojenému uživateli vedou prakticky dva kroky. Prvním krokem je pečlivý výběr zvlhčovacího zařízení při zohlednění všech Vašich současných i možných budoucích požadavků a zvláště podmínek prostoru uvažovaného ke zvlhčování.

Jestliže jste vybrali správně a se zvlhčovacím přístrojem jste spokojeni, zbývá poslední krok. K dlouhodobé spokojenosti je potřeba myslet také na pravidelnou kontrolu, čištění a údržbu zvlhčovacího zařízení. V praxi se zhruba měsíčně (dle náročnosti provozu) provede vyčištění nádržky a výměna filtru. Pro pravidelné čištění existují speciální přípravky a výměnný spotřební materiál. Necítíte-li se přesto na podobnou údržbu nebo si chcete být jisti, že přístroj je v pořádku. – Svěřte pravidelnou údržbu odborníkům.

A nyní je už na Vás vyzkoušet kouzlo spokojeného uživatele osobně v praxi. Rádi Vám budeme při výběru zvlhčovače vzduchu jakkoli nápomocni, obrátíte-li se na nás.